Prihlásenie B2B
*

*

Zabudli ste heslo?
späť

Najlepšie vynálezy budúcnosti. V Las Vegas odštartoval veľtrh elektroniky.

14. 1. 2016
Najlepšie vynálezy budúcnosti. V Las Vegas odštartoval veľtrh elektroniky.
Najlepšie vynálezy budúcnosti. V Las Vegas odštartoval veľtrh elektroniky.
V americkom meste Las Vegas odštartoval tradičný veľtrh International CES 2016. Začiatok roka je doslova rajom pre milovníkov elektronických hračiek. Výrobcovia predstavujú svoje novinky pre celý rok 2016.

LG počas tlačovej konferencie na výstave CES 2016 prezentovala novinky zo segmentu televízorov, chladničiek a pračiek. Takisto prezentovala svoje plány v segmente Internetu a v automobilovom priemysle.

Predstavte si, že si pred sebou rozviniete televízor, pozriete si nejaký film alebo seriál, zase ho zrolujete a strčíte späť do kartónovej tuby, odkiaľ ste ho vzali. Znie to neuveriteľne?
S LG je to možné. Kórejský výrobca totiž pracuje na novom OLED displeji s 55' uhlopriečkou, ktorý sa dá ohnúť alebo zrolovať bez akéhokoľvek poškodenia.

LG s ohybnými displejmi experimentuje už rok, takže sa môžete pozrieť na jedno ich video, ktoré nakrútili. Ako môžete vidieť, kvalita obrazu zostáva stále rovnaká, aj keď je displej zvinutý:


Výhodou je, že displej je z plastu, a preto sa zrejme nebude pri páde na zem tak lámať. Tiež sú oveľa užšie a ľahšie ako priemerné televízory, takže manipulácia s nimi a premiestňovanie je oveľa ľahšia. Keby bol tento televízor malý, mohli by sme ho zrolovať a strčiť do vrecka rovnako ľahko ako napríklad mapu. Avšak spoločnosť LG značnú časť tlačovej konferencie venovala prémiovým produktom s označením LG Signature. Tento produktový rad obsahuje televízory, chladničky, práčky a ďalšie spotrebiče.


Nové televízory podporujú technológiu Dolby Vision, ktorá sa označuje za najpokročilejšiu HDR technológiu a sľubuje dosiaľ nevídané zobrazenie farieb. Postupne sa začína objavovať vo viacerých filmoch, spomeňme napríklad Mad Max alebo Gatsby. Túto technológiu využívajú aj ďalšie televízory od LG, modely Super UHD TV. Vlajková loď ponúka rozlíšenie 8K!

Nás najviac zaujali nové televízory. LG G6 a E6 sú 4K HDR OLED televízory, ktoré integrujú najpokročilejšie inovácie. LG minimalizovalo dizajn, odstránilo všetko nepotrebné a výsledkom je “obraz na skle“. Televízor má hrúbku iba 2,57 mm, konštrukciu zo skla a stojan, ktorý v sebe obsahuje audio systém, soundbar. Výrobca sa chváli kvalitou obrazu, extrémne realistickým zobrazením kontrastu a zobrazením čiernej farby, ktoré má byť bezkonkurenčné.

Z radu Signature je aj kombinovaná chladnička s priehľadnými dverami na ktoré ak zaklopete rozsvieti sa svetlo vo vnútri. Telo chladničky je vytvorené z nehrdzavejúcej ocele. Ďalšou novinkou je práčka, ktorej prací režim ani nepočuť a je možné ju ovládať smart telefónom.

Samsung predstavil na veľtrhu CES veľkolepý rad SUHD TV 2016.

Televízory SUHD TV 2016, vybavené displejom Quantum dot, prinášajú najrealistickejší obraz, špičkový dizajn, jednoduchý prístup k obsahu a skutočne inteligentné funkcie aj pre náročných užívateľov. Modely Samsung SUHD TV pre rok 2016 ponúkajú bezkonkurenčnú kvalitu obrazu vďaka novému displeju Quantum dot. Svetovú premiéru zažíva tiež zakrivený dizajn televízora, ktorý je nápadný absenciou akéhokoľvek rámu. Z ktoréhokoľvek uhla televízor pôsobí skutočne veľkolepo a divák si prostredníctvom inteligentného menu môže jednoducho a rýchlo nájsť svoj obľúbený program či obsah. Navyše sú všetky modely vybavené technológiou IoT hub, ktorá z TV robí plnohodnotný ovládač celej inteligentnej domácnosti.

 

Acer Liquid Primo predstavuje smartfón, ktorý dokazuje, že smartfóny s operačným systémom Windows 10 Mobile nie sú len Lumie. Po prvý krát ho bolo možné vidieť na výstave IFA, ale teraz sme si ho mohli osobne vyskúšať a otestovať. Tento operačný systém na ňom funguje veľmi dobre. K dispozícii sme mali aj dokovaciu stanicu, ktorá má pripojenie na dva USB 2.0 porty, jeden port USB 3.0 a HDMI port. Výhodou je, že samotný telefón má pripojenie aj cez port USB C a práve cez tento port je smartfón pripojený s dokovacou stanicou. Acer pritom predstavil aj monitor H7, ktorý má pripojenie cez port USB C. Takto sa dá napojiť výstup z telefónu priamo na monitor. Ak to však napojíte cez dokovaciu stanicu, dá sa k nemu pripojiť myš, klávesnica a využijete funkciu Continuum.

Wearables už nie sú novinkou. Rôzne smart náramky a inteligentné hodinky sa predávajú pár rokov. Rozdiel je v tom, že časom tento pomerne čerstvý segment trhu dospieva a získava pozornosť aj niekoho iného, než len technologických nadšencov.

Veľkú rolu zohralo predstavenie Apple Watch, ktoré technologicky až tak veľa noviniek nepriniesli. Ale pomohli múdrym hodinkám sa dostať do pozornosti bežným používateľom.

Trendom na najbližšie obdobie by sa mali stať drobnosti, ktoré tieto zariadenia urobia ešte použiteľnejšie. Ako napríklad rôzne doplnky na predĺženie výdrže, ktorá je stále hlavným nedostatkom smart hodiniek. Napríklad mini externá batéria od firmy Zens, ktorá podporuje bezdrôtové nabíjanie.

Alebo nové aplikácie a služby, ktoré dajú technike na zápästí či iných častiach tela nový význam. Firma OmSignal sa poponáhľala a už stihla na CES predstaviť ich smart športovú podprsenku. Má byť pohodlná a senzory snímajú tep srdca, dychovú frekvenciu, spálené kalórie a ďalšie dáta. Podprsenková aplikácia funguje tiež ako virtuálny tréner. Podobných kúskov nositeľnej techniky by na veľtrhu malo byť omnoho viac.

 zdroj: premuza.sk a touchit.sk, 14.1.2016